Категорија на пребарување

Забава и Хумор

Паметна четка за заби ќе спасува животи!

Шпански научници работат на развој на паметна четка за заби која ќе биде во состојба да детектира разни знаци на одредени здравствени проблеми и на крајот ќе може да спречи смрт од срцеви заболувања. Тимот на научници разви паметна четка за…

Патник не можел да седи во авионот, па излегол преку неговото крило [ВИДЕО]

Еден патник на лет на „Рајанер“ од Лондон до Малага го изгубил трпението кога авионот останал на пистата половина час пред патниците да може да излезат од него, па на крајот решил работите да ги преземе во свои раце. Анонимниот патник бил…

Замрзнаа водопадите на Нијагара

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати. Во источните делови од северна Америка, и особено во областа на големите езера, температурите достигнаа и до минус 36 степени.…

Кинез платил рата за BMW со монети, вработените броеле ситно со часови

Кинески бизнисмен ги намачил вработените во салон за автомобили на BMW со тоа што ја платил првата рата за новиот автомобил во висина од 9.000 евра во монети. Купецот на автомобилот BMW што чини околу 51.000 евра, ја платил првата рата во…

Отворен најдолгиот стаклен мост на светот [ВИДЕО]

Во северната кинеска покраина Хебеи завршена е изградбата на најдолгиот стаклен мост на светот, а првите посетители поминаа по него уште во неделата. Мостот е долг 488 метри, широк 4 метри, додека висок 218 метри. Овој несекојдневен мост ќе…

АМЕРИКАНКА ДОБИЛА СМЕТКА ЗА СТРУЈА ОД 284 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Жителка на американската сојузна држава Пенсилванија останала вџашена кога на интернет ја проверила сметката за струја, каде што во моментот вкупната сума доспеала 284 милијарди долари. Мери Хоромански дури и помислила дека божиќните украси…

Мајката на Сталоне има 96 години, а се уште изгледа одлично [ФОТО]

Силвестер Сталоне  има 71 година, а кога ќе застане покрај својата мајка, никој не би рекол дека тој е нејзиниот син. Пластичните операции чуда прават. Жаклин Џеки Сталоне го родила актерот на 25 години, а денеска кога тој има 71 година, а…

Најголемата пирамида на светот се наоѓа во Мексико

Најголемата пирамида во светот не е Кепсовата во Гиза,Египет, туку Големата пирамида во Чолула, државата Пуебла, централно Мексико. Базата на ова древноацтечко здание е дури четири пати е поголема од пирамидата во Гиза, а волуменот е двојно…

Facebook со специјална понуда за новогодишните празници

За празничниот период кој е пред нас, Facebook подготви низа практични опции. Веројатно највесели меѓу нив се празничните дигитални честитки, кои можете да ги испратите на членовите на семејството и пријателите. Можете да ги декорирате со…

На квиз изгуби 100.000 евра, а точниот одговор го имаше на својата маица (ВИДЕО)

Точниот одговор на прашањето можеше да му донесе мало богатство, се му беше пред очите цело време. Снимката од тој дел на шпанскиот квиз стана хит на социјалните мрежи. Момчето Алберто од Шпанија засекогаш ќе го памети одговорот на…