Категорија на пребарување

Забава и Хумор

Полицаец танцуваше среде Загреб и стана хит на социјалните мрежи [ВИДЕО]

Ракометното првенство во Загреб синоќа се гледаше и на плоштадот, каде имаше одлична атмосфера. За тоа сведочи и снимката од полицаец, кој танцуваше на ритамот на Даворин Боговиќ. Веселиот полицаец го понесе атмосферата, па ја покажа…

Божиќниот подарок на Меган ја насмеа кралицата до солзи- ваква реакција никој не очекувал

Секој Божиќ, според традицијата која трае со години во кралството, се собираат сите членови од семејството, па наместо луксузни подароци тие си подаруваат интересни и шеговити подароци. Пред неколку години принцезата Кејт на кралицата и…

ДЕТЕТО СО ЗАМРЗНАТА КОСА НЕ САКАЛО ДА ГО ПРОПУШТИ ТЕСТОТ ПО МАТЕМАТИКА

Приказната на еден кинески ученик го привлече вниманието на милиони луѓе по социјалните мрежи, и со право. Сé почна одсподелената слика на која ученикот ќе го видите со подмрзната коса. Момчето живее во руралните региони на Кина и секој ден…

На оваа водителка цел свет и се смее [ВИДЕО]

Оваа снимка насмеа илјадници луѓе ширум светот за многу кратко време Имено, во емисиите што одат во живо често се случуваат некои непредвидливи ситуации, па таков беше случајот и со водителката на временската прогноза. Додека ја водеше…

Колку се паметни холивудските ѕвезди? Некои имаат IQ колку Ајнштајн

Коефициент на интелегенција над 130 имаат холивудските ѕвезди Никол Кидман, Мет Дејмон, Лиса Кудроу, Шерон Стоун, Џејмс Франко и Натали Портман, меѓу останатите, објави порталот hollywood.com. Порталот наведува дека Ештон Кучер, Мет Дејмон…

Паметни очила можат да објавуваат видеа на Facebook, Instagram и YouTube [ВИДЕО]

Откако Snapchat ги претстави своите паметни наочари – Spectacles, кои имаат можност за снимање на видео записи, уште една компанија одлучи да се тестира на пазарот, креирајќи ACE Eyewear, паметни наочари кои на социјалните мрежи можат да…

Американец освои 450 милиони долари на лотарија

Синоќа во Флорида падна добивка на лотарија вредна 450 милиони долари. Добитникот со броевите 28, 30, 39, 59, 70 и 10 ја освои лотаријата „Мега Милионс“, објавија американските медиуми. Од лотаријата најавија дека за вечерашното извлекување…

Хари и Меган по венчавката ќе се презиваат Маунтбатен-Виндзор

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани, се претпоставува дека ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор. Веќе е познато дека Меган после венчавката за…

Девојката која ја нарекуваа „врколак“ за првпат се избричи и покажа како изгледа [ФОТО]

Суматра Сусуфан е девојка од Тајланд која стана позната како „највлакнеста во светот “ па дури влезе и во Гинисовата книга на рекорди. Таа боледува од ретко нарушување кое погодува само 50 луѓе во целиот свет, поради што почнала да и расте…

Украдена најскапата вотка од 1,3 милиони долари

Данската ТВ2 навела дека шишето „русо-балтика“ е направено од три килограми злато и исто толку сребро, со чеп со дијаманти. Данската полиција истражува кражба на шише вотка за кое се тврди дека е најскапо во светот, со цена од 1,3 милиони…