Категорија на пребарување

Забава и Хумор

Надреална снимка од Урал – ноќта за момент се претвори во ден [ВИДЕО]

Жителите од областа на Урал во Русија беа сведоци на невообичаен феномен кога „шарена огнена топка“ го осветли ноќното небо, по што следеа експлозии. https://www.facebook.com/ana.cukla.9/videos/876504059178326/ Станува збор за метеор кој…

Египетска пејачка осудена на шест месеци затвор за навреда на Нил

Египетската поп-пејачка Шерин Абдел Вахан е осудена на затворска казна од шест месеци, бидејќи на концерт во Обединетите Арапски Емирати навела дека реката Нил има лош квалитет на водата. Судот во Каиро ја осуди пејачката, која е многу…

Патничка си ги сушела гаќите во авион и заработи пријава

На лет на руската компанија „Урал ерлајнс“ кој сообраќал на релација Анталија – Москва, една патничка ги ставила гаќите под вентилацијата над својата глава – за да ги исуши. Патниците сведочат дека сето тоа траело 20 минути, а некои и го…

Водителка се породи во живо во утринска емисија

Кесиди Проктор, водителка на радио-станицата „The Arch“ од Сент Луис, одлучи радоста за доаѓањето на нејзиниот син на овој свет да ја сподели со верните слушатели. Дозволата за ова невообичаено породување, Кесиди ја добила од лекарите од…

Наскоро ќе може сами да проверуваме дали има бактерии во храната [ВИДЕО]

Во моментов нема многу методи со кои може да се спречи труењето со храна, бидејќи тестирањето на штетни бактерии, како што се ешерихија коли и салмонела, бара специјална опрема и време за да се добијат резултати. Научниците од Универзитетот…

Елтон Џон доби удар по глава на концертот во Лас Вегас [ВИДЕО]

Елтон Џон се најде во непријатна ситуација за време на својот концерт во Лас Вегас кога беше погоден од ѓердан. Додека Џон свиреше на клавирот, девојката што беше во првите редови, сакајќи да го импресионира својот идол , го погоди точно во…

Тинејџери пукале кон кенгур, животното им врати со ќотек

Како што раскажуваат момчињата, тие претходно пукале од возилото кон два кенгура што биле во непосредна близина. Едниот од нив притоа се разбеснил и тргнал кон нив. Тинејџер, кој со својот брат отишол на лов на кенгури во Западна…

Авионот може да лета и доколку му откажат сите мотори

На авионот кој во 2001 година превезувал 293 патници и 13 членови на екипажот, му откажале сите мотори среде летот над Атланскиот Океан. Она што во тој момент пилотите не го знаеле е дека цело време на летот од Торонто до Лисабон им…

Како ќе изгледаат видеоигрите во иднина? [ВИДЕО]

Со напредокот на технологијата и сè посилните графички чипови на пазарот, сонот за фотореализам во видеоигрите полека станува јаве. За достигнувањето презентирано во оваа објава заслужни се фантастичната Unreal 4-подлога и поранешниот…