Категорија на пребарување

Некатегоризирано

Трикови што ги користат супермаркетите за да потрошите повеќе

На секому му се случува да влезе во супермаркет за една до две работи и на крајот да излезе со две полни кеси производи. Она што многумина од нас не го знаат е дека рекламите за производите не застануваат со исклучување на телевизорот,…

Во лимоните има најмногу витамин Ц: Митови во кои веруваме заради рекламите

Рекламите понекогаш имаат голема манипулирачка моќ, бидејќи можат да нѐ натераат да веруваме во сѐ што ќе прикажат – секако, ако тоа е добро смислено и спакувано. Нивната цел е да ја направат реалноста таква каква што ним им одговара и…

Страшно убиство: Манекенката Јана пронајдена искасапена покрај своето бебе, нема десно уво, а кожата…

Делови од нејзиното лице биле откорнати. а убиството го обиколило светот. Ова е убиство за кое во странските медиуми се пишува најмногу. 30-годишната Јана Касијан била пронајдена мртва во куќата во Западен Холивуд кога нејзиното момче,…

Скриена опција во iOS 11 што може да ви го спаси животот

Apple за првпат во рамките на iOS 11 го претстави режимот за возење на ајфонот. Оваа опција го спречува сопственикот на телефонот да прима пораки и повици додека вози, а воедно и го известува оној кој го контактира возачот. Опцијата се вика…

Фејсбук тајно ви ги снима реакциите преку предната камера: Како да се заштитите?

Патентот на компанијата Фејсбук кој е достапен од 2016-тата, повторно стана актуелен и ги подели мислењата на луѓето низ светот. Станува збор за опција преку која Фејсбук го снима ликот на корисникот преку камерата на неговиот мобилен…

Без Фотошоп: Ким Кардашијан парадира по танга на плажа во Малибу (фото)

Неодамна изјави дека моментално е во најдобрата форма во животот, благодарение на промената на фитнес режимот. Па, секако, додека е во топ форма, го искористи денот во Малибу да се расоблече во минијатурно бикини. Ријалити ѕвездата го откри…

Продолжува топлото време – денеска до 36 степени

Сончево и топло до 36 степени ќе биде денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 9 до 15 степени. Во Скопје, сончево и топло, со утринска температура од 13…

Мистериозно суштество на плажата во Тексас

Невремето кое го зафати САД исфрли многу нешта од водата, меѓу кои и едно необично морско суштество. Суштеството беше забележано на плажа во Тексас Сити, непосредно по пустошењето на ураганот „Харви“. Биологот Кенет Тај од Смитсонијан…

Забележани бели жирафи во Кенија

Две бели жирафи беа снимени во Кенија од страна на конзенватори откако жителите ги известиле за чудесните бели животни. Откриено е дека снежно белата боја на жирафите е поради генетската болест леуцизам. Истата се манифестира со недостаток…

Телеком слави 100 000 Magenta 1 корисници со двојно повеќе интернет за сите

Овој месец Македонски Телеком слави 100 000 Magenta 1 корисници и по тој повод сите Magenta 1,Smart и COOL корисници добиваат подарок: двојно повеќе 4G мобилен интернет до крајот на годината. Magenta 1 ги обединува најдобрите комуникациски…