Категорија на пребарување

Спорт

Ливерпул и Барселона го договориле трансферот на Кутињо

Ливерпул веќе ја прифатил понудата на Барселона за Филипе Кутињо и тоа ќе биде потврдено наскоро, тврди британски „Телеграф“ кој неодамна прв ја објави информацијата за трансферот на Вирџил ван Дајк на „Енфилд“. Истата информација ја…

УЕФА ЈА „ЗАТВОРИ“ МАРАКАНА: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕЗ ПУБЛИКА ПРОТИВ ЦСКА

Дисциплинската комисија на УЕФА ја казни Црвена Звезда поради недоличното однесување на нејзините навивачи на дуелот против БАТЕ Борисов во Лига Европа. „Црвено-белите“ еден натпревар во европските натпреварувања ќе играат пред празни…

Венгер казнет со три меча и 40.000 фунти

Фудбалската федерација на Англија го казни тренерот на Арсенал, Арсен Венгер со три натпревари забрана за водење на екипата. Причината за казната е тоа што менаџерот на Арсенал го навредуваше судијата после натпреварот со ВБА, кој заврши со…

Прва судијка во ЛШ – Полицајка од следната година ќе им суди на најдобрите

Од следната сезона прв пат во историјата правдата на натпреварите ќе ја дели жена. Според сознанијата на германскиот „Билд“, веќе е извесно дека Бибиана Стејнхаус (38) ќе биде првата судијка која од сезоната 2019/2020 во улога на главен…

Возбудлив прес на Мурињо, колегите ги нарече кловнови, а за сториите на медиумите рече дека се…

Сезоната на „Црвените ѓаволи“ не се одвива според планот, најтрофејниот клуб од Англија одново е далеку од битката за титулата. Па по серијата слаби резултати, медиумите почнаа да пишуваат дека Жозе Мурињо ќе го напушти Олд Трафорд. Ваквите…

Синот на Давид Силва се роди прерано и е во секојдневна борба за живот

Играчот од средниот ред на Манчестер Сити објасни зошто во последните неколку недели не беше стандарден во составот на „Граѓаните“. Шпанецот откри дека неговиот син се родил предвремено и докторите се борат за неговиот живот. Тренерот на…

Антиќ остави можност да се врати во репрезентацијата

Најдобриот македонски кошаркар за 2017 година, Перо Антиќ во интервју за српските медиуми рече дека вратата во репрезентацијата за него се уште е отворена. Изминатите години Антиќ велеше дека повеќе нема да игра за репрезентацијата, не ја…

Ливерпул со пресврт славеше над Лестер, Челси сигурен против Стоук

Ливерпул со двата гола на Мохамед Салах направи пресврт против Лестер и славеше со 2-1, „Сините" лесно се справија со Стоук и стигнаа до убедлив триумф од 5-0 Шампионот Челси против Стоук настапи без својот прв играч, Еден Азар но и покрај…

ЏЕНОВА И ПАНДЕВ ОСВОИЈА БОД НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ТОРИНО

Екипата на македонскиот репрезентативец Горан Пандев (ги одигра сите 90 минути) Џенова освои бод на гостувањето во Торино во натпревар од 19.коло од Серија А со истоимената домашна екипа. Со овој бод Џенова е во серија од три натпревари без…

Вардар ќе одигра шест контролни натпревари во Анталија

Македонскиот фудбалски шампион на зимски подготовки ќе тргне на 7 јануари, до 16 јануари ќе биде во Скопје, а потоа заминува во Анталија. Македонскиот фудбалски шампион Вардар на зимски подготовки ќе тргне на 7 јануари, до 16 јануари ќе…