Категорија на пребарување

Хороскоп

Доаѓа најсреќниот ден во годината-Еве што ќе им донесе на сите хороскопски знаци

Според зборовите на Сузан Милер, една од најпознатите астролози на светот, наскоро ќе дојде најсреќниот ден во годината. Станува збор за 26 октомври кога ќе се преклопат Сонцето и Јупитер. Запишете го ова во вашите календари. Шкорпија…

Oвој хороскопски знак е најлош во врска

Се надеваме дека не сте во врска со Овен, бидејќи овој знак освојува со страст, а потоа го покажува вистинското лице и исчезнува. Со други зборови, тој најпрво со сите сили ќе го привлече вашето внимание, а кога ќе станете плен, без проблем…

ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ „ЌЕ НАМИРИСААТ ПАРИ„ ВО НОЕМВРИ!

Овие три знаци ќе бидат среќни во ноември. Нивната финансиска ситуација во голема мера ќе се подобри. Шкорпија Имате во вашиот дом работи кои ве чинат многу и немате идеја за тоа. Размислете за какви предмети имате дома – стари монети,…

Љубовта е најубава со овие три хороскопски знаци

Постојат луѓе со кои сите нешта се едноставни и љубовта навистина цвета. Но, во тоа можат најубаво да се снајдат само три хороскопски знаци. Риби Рибите се најголемите љубовници во хороскопот. Тие имаат огромно срце и сакаат со сите свои…

Овој знак во хороскопот е секогаш подготвен на одмазда

Станува збор за мошне љубоморен, импулсивен и одмаздољубив знак во хороскопот. За нив е карактеристично дека во комбинација со Бикот, кај нив има 100 % чиста страст. Склон е на деструктивност, како за себе си – така и за другите. Скорпија…

Дневен хороскоп

Овен Во последниот период, љубовниот живот не ви оди од рака. Но, немојте да очајувате, најдоброто тукушто следува. Случувањата на работното место малку ќе ве загрижуваат, но вие сепак посветете се на обврските кои ви се зададени вам. Бик…

3 хороскопски знаци кои се родени победници

Сите сакаме да бидеме успешни. Во моментот кога ја добиваме таа желба на небото се појавува планета која ни испраќа посебен знак. За една личност да биде моќна, славна, силна и успешна мора да има барем три планети кои ја красат и ѝ ја…

Овие хороскопски знаци се најдобри пријатели – чувајте ги и бидете секогаш со нив!

Ова се трите хороскопски знаци кои се најдобри пријатели, според хороскопот. Вага Од сите знаци, Вагите се најфини и најмирни личности. Тие никогаш нема да ве повредат со причина. Не прават напор никому да му вратат, бидејќи веруваат во…

На овие три хороскопски знаци им е судено да останат сами

На овие три хороскопски знаци им е судено да останат сами. Тоа се девицата, бикот и вагата, а еве и зошто е тоа така: ДЕВИЦА Постојано го анализираат и критикуваат партнерот, злопамтила се и враќаат кога најмалку очекувате. Создаваат…

Скорпијата ќе следи од лажен Фејсбук, Јарецот ќе шири гласини: Бизарните навики на хороскопските…

Во какво бизарно однесување можете да се впуштите според карактеристиките на вашиот хороскопски знак? Овен - Наеднаш почнува да ти се допаѓа цимерот на твојот бивши Тешко е да се воочи дали Овенот е тажен или не после врска, но едно е…