Категорија на пребарување

Хороскоп

Три хороскопски знаци кои ги очекува промена во љубовта во 2018 година

Според хороскопот еве какви љубовни промени ве очекуваат во 2018 година. Овие три хороскопски знаци нема да одолеат на искушенијата: Овен За Овните зимата е идеална за нови љубови. Вие сте еден од знаците кај кои разумот и емоциите одат…

Дневен хороскоп (06.01.2018) Сабота

Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе е богат со покани за средби. Прифатете само една, и тоа од личност која ви е многу драга. Обидете се да ги најдете контактите кои ви се потребни, но без да се наметнувате. Добро е да патувате, пречките на патот…

Дневен хороскоп 28.12.2017

Овен Размислувате за зголемување на вашата материјална ситуација. Во текот на денот ќе ви се укаже прилика за наоѓање на нов извор на финасии, но вам нема да ви бидат потполно јасни условите кои ви се нудат. Побарајте совет од вашиот…

За овој хороскопски знак 2018 година ќе биде поволна на секое поле

За овој хороскопски знак 2018 година ќе биде поволна во секое поле. Наредната година, за хороскопскиот знак Бик,  ќе биде година за нови запознавања и дружења, во која ќе ви се случат многу промени. Најмногу ќе имате среќа на љубовен план,…

Хороскопски знак кој сите ги нервира

Некои луѓе едноставно се досадни и делуваат како да го извлекуваат целиот живот од околината, а наводно често ги поврзува ист хороскопски знак. Девиците се прогласени за најголеми злопамтила и ситничари. Нивната ситничавост и ставање секого…

Кои хороскопски знаци најчесто изневеруваат

Многу луѓе цврсто веруваат во хороскопот и сметаат дека хороскопскиот знак им го одредува карактерот. Ако вашиот партнер е риби, добро е да го држите под око, бидејќи новото истражување покажува дека мажите риби изневеруваат најчесто.…

Кои се 3-те хороскопски знаци со најсилна интуиција?

Интуицијата е нешто што многумина од нас го чувствуваат, но не можат да го разберат. Сите ја имаме оваа моќ, но само малкумина можат да го разберат тоа „знаење“. Многу често ја игнорираме нашата интуиција и се сомневаме во неа. Може да се…

Дневен хороскоп (03.12.2017) Недела

Овен (21.03 – 20.04) Знаете што сакате, колку можете и како тоа да го направите на најлесен начин. Имате околу себе добра екипа на соработници и малкумина кои можат сериозно да ве изнервираат, но ништо страшно. Се обидувате да бидете…

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 2018 ГОДИНА

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте се обиделе да бидете опуштени и неофицијални, но не е во вашата природа да ги вршите работите со пола…

ХОРОСКОП 26 НОЕМВРИ (НЕДЕЛА)

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги…