Категорија на пребарување

Останато

КАКО И НАЈМАЛИОТ СТРЕС ВЛИЈАЕ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ

Дури и најмалиот стрес во текот на денот може да влијае негативно на нашето здрајве и тоа долгорочно, покажа најновото истражување. Еден од факторите на ризик за развој на депресија, анксиозност, кардиоваскуларни болести или хронична болка…

Овие хороскопски знаци наскоро ќе се збогатат

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат и финансиски предвидувања. Каде и да се наоѓате во светот секогаш…

Гејминг индустријата како машина за правење пари: Fortnite за iOS за помалку од еден месец заработи…

Популарната игра Fortnite на Epic Games која што е наменета за уредите со iOS оперативен систем заработи 15 милиони долари за време на првите три седмици колку што е достапна на App Store. Ова го покажаа податоци на аналитичарската…

BMW iNext и i4 пристигнуваат, а i3 и i8 неизвесни…

Баварски BMW премиерно ќе ги претстави моделите i4, како и BMW iNext EV во текот на 2020-та и 2021-ва година, меѓутоа "i" серијата можеби ќе остане без i3, како и незаборавниот хибрид i8. Двата автомобили кои што своето деби го имаа во…

Самсунг ги претстави новите Notebook 3 и Notebook 5: Одлични перформанси за пристапна цена

Јужнокорејски Самсунг својата понуда на лаптопи ја збогати со Notebook 3 и Notebook 5 кои што се поевтини алтернативи на веќе постоечките Notebook 7 Spin и Notebook 9. Цените засега не се познати, но од Самсунг тврдат дека истите ќе бидат…

Можност да се збогатите преку ноќ или пат кон пропаст? Каква судбина ги чека криптовалутите

Додека трговијата со виртуелните пари се шири низ светот и додека милиони "биткоин рудари" мечтаат за брза заработка, а Словенците дури и кренале споменик на биткоинот во Крањ, компанијата "Google" одлучила од јуни да забрани огласи со кои…

Кинеската вселенска станица над нашите глави: Еве колку се шансите да погоди некого

Кинеската вселенска станица "Tijangong 1", која не работи, а по извештаите е неконтролирана, треба да влезе во атмосферата на Земјата и да падне. Иако вселенските агенции не знаат кога и каде ќе останат остатоците на станиците, тоа е…

Одличен хардвер и нормална цена? И Xiaomi може да се пофали со сопствен „гејминг“ лаптоп

Кинеската компанија Xiaomi и официјално влезе во светот на „гејмингот“ со претставувањето на новиот гејмерски лаптоп едноставно наречен Mi Gaming Laptop. Станува збор за првиот гејмерски преносен компјутер на кинеската компанија кој што…

Хороскоп за цела недела- кој е вашиот среќен ден

Овен Професионалните планови кои упорно се обидувате да ги реализирате, не ги донесуваат очекуваните резултати и саканиот ефект. Моментално минувате низ различни фази на творечки подеми и падови, но тоа не треба дополнително да ве осуети.…

Дали белиот слој кој се создава на чоколадата е штетен?

И покрај тоа што не ѝ поминал рокот на чоколадата, често се случува да отвориме штотуку купена чоколада и таа да е покриена со бел слој кој личи на прав и многу често ни се случило и да ја фрлиме истата. Германски научници конечно открија…