Категорија на пребарување

Мода

ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ ФРИЗУРИ НА РУАНДА ОД ПРЕД 100 ГОДИНИ

Aко мислите дека панкерска четка фризура е екстремна, чекајте да ја видите Amasunzu – традиционална фризура од Руанда, која некогаш ја носеле мажите и немажените жени за да им индицираат на потенцијалните додворувачи дека се сингл и во…

ЛУКСУЗНИОТ ФУСТАН НА ИВ СЕН ЛОРЕН (ИНСПИРИРАН ОД БАБА ТИ)

Една од најголемите модни куќи – француската Yves Saint Laurent („Ив Сен Лорен“), заслужено јаде сериозен сеир на интернет. Модниот гигант е еден од најценетите претставници на високата мода, а нивните креации можат да си ги дозволат само…

Пепелаво розава е бојата на оваа пролет

Пријатна пастелна нијанса ќе ги преплави улиците оваа пролет и лето, а бојата најлесно се опишува како розово пепелава (dusty pink). На модните писти на Модната Недела во Њу Јорк се појави и нова комбинација, која беше неочекувана и…

Колекцијата на Elie Saab – “The birth of light”

Колекцијата „The Birth of Light“ ја слави елеганцијата на арапската жена и раскошот кој се асоцира со арапска принцеза, ротира околу силуети кои ја потенцираат женствената фигура, си поигрува со транспарентноста и го заведува окото со…