Категорија на пребарување

Мода

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈГОЛЕМИТЕ МОДЕЛИ НА 90-ТИТЕ ГОДИНИ ПОВТОРНО НА ПОДИУМОТ ВО МИЛАНО

На 15 јули 1997 Џани Версаче беше убиен на скалите на својот дом во Мајами од серискиот убиец Андреј Кунанан. Оваа година се навршуваат 20 години од смртта на дизајнерот, затоа неговата сестра Донатела Версаче ја посвети церемонијата на…

Pitti Uomo 2017: Најдобро облечените мажи моментално се собрани во Фиренца (фото)

Pitti Uomo традиционално како и секоја претходна година, така и оваа 2017-та, ги собра најубаво облечените мажи на едно место – Фиренца. Модниот спектакл трае 4 дена, а само за еден ден видовме еден тон совршено облечени мажи. Она што…

Го има секоја жена и се враќа во мода ова лето: Тексас здолниште

Тексас здолништето го носиме уште од деца. Со карнери, без нив, кратко, со средна должина – секоја жена има по барем едно тексас здолниште кое го носи со години. Но, добрата вест е што ова лето ќе биде апсолутен хит, па ќе може да го…

Погледнете – ПЕТ неверојатни чевли за твојата пригода

Како што многумина велат 'чевлите зборуваат погласно отколку искажаните зборови'. Ова непишано правило особено важи кога станува збор за мажите. Голем број од светските статистики забележале дека прва работа која жените ја приметуваат кај…

ИМИТИРАЊЕ НА СИРОМАШНИТЕ: ПОСЛЕДНИОТ КРИК НА МОДАТА – „ИСКИНАТИ“ ПАТИКИ ОД 1.383 ЕВРА

По бабините фустани на Ив Сен Лорен од 1.500 евра и по лажно калливите фармерки од 400 евра, последниот крик на модата потврдува дека Македонецот, дури и несвесно, веќе едно две децении рока најмодерни парчиња, многу пред и да станат…

Предлог комбинации: Пролет во светли и пастелни бои

Сончевата сезона е вистинско време да ја истакнете својата нежна и грациозна страна.Без оглед на актуелните трендови, пролетта едноставно не може да се замисли без облека во светли и освежувачки бои. Убавите и сончеви денови се идеални за…

ФУСТАН ОД 1,6 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Рим Акра ја заврши својата невестинска ревија со вртоглаво скапа венчаница. Сатенскиот фустан со класична силуета чини 1,6 милиони долари поради блескавите декорации. Либанската дизајнерка соработуваше со луксузниот бренд за накит Tiffany…

Пролетен тренд – цветен дезен

Оваа пролет, цветовите ќе „цутат“ буквално на секое модно парче. Прекрасните флорални принтови ќе може да ги најдеме на фустаните, здолништата, панталоните, чантите, и секако, на обувките. Чевлите не само што нема да бидат исклучок во текот…

#Top5 машки парфеми

За да ја одржите врската со природата неопходно е да изберете парфем кој кој ќе ја отсликува вашата енергија. Без разлика дали ви се допаѓа темниот мирис на мошус и тутун или полесни ноти на цитрус и килибар, постои опција која совршено ќе…

Докази зошто никогаш да не се врати модата од 70-те!(фото)

Дали сте и вие меѓу оние мажи кои се облекувале вака? Ако се пронајдовте, сигурно си велите и се прашувате што ви било вака да се облекувате, или можеби ќе кажете се во свое време. Како и да многумина ова денес не би го облекле ни пари да…