Сонувавте пари? – ова е значењето на сонот

Сите работиме за пари и сакаме да имаме што повеќе, а еве што значи ако сонувате пари. Ако ви се појават на сон тоа значи дека ја проценувате сопствената вредност. Ако сте сонувале дека имате многу пари тоа е знак на сигурност. Ако на сон…

Зошто треба да пиете сок од цвекло секој ден?

Постојат повеќе причини, поради кои сокот од цвекло треба да почнете да го користите при секојдневната исхрана. Цвеклото содржи каротеноиди кои се многу поволни за видот. Спречува оштетување на келиите и слободните радикали во организмот.…

ССМ утре избира нов претседател

Сојузот на синдикати на Македонија утре на вонреден конгрес во Охрид треба да го избере новиот претседател. Сегашниот в.д. претседател Дарко Димовски е единствениот кандидат за иден лидер на ССМ. Одлуката, Димовски да биде кандидат за…

Фудбалер на Барселона со провокација до Нејмар: Подобро ни е без него

Левиот бек на Барселона, Жорди Алба изјави дека на клубот подобро му оди без Нејмар, а ова го темели на тоа што тој има поголема слобода и игра подобро за разлика од периодот кога Бразилецот беше дел од тимот. „Нејмар е врвен играч кој…

ШОК: Нејмар сака да се врати во Барселона!?

Нејмар ова лето стана најскапиот фудбалер на сите времиња и за сума од 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ. Сепак, се погласни се шпекулациите дека Бразилецот не е среќен во Париз. Иако заработува огромна сума на…

Заев: Ми се допаѓа идејата аеродромот да се вика „Киро Глигоров“

За спорот околу името на државата, пак, премиерот посочи оти нема ништо ново околу тоа, но очекува раздвижување на преговорите. Ми се допаѓа идејата аеродромот во Скопје да се вика „Киро Глигоров“, но јас сум само еден од граѓаните на…

Посвоил бебе, а потоа брутално го убил: Сега се огласило и биолошкото семејство на несреќното…

Семејството на 18-месечно девојче, кое брутално било убиено од посвојувачот Метју Скали Хикс, две седмици по официјалната процедура за посвојување, соопштило дека девојчето уште ќе било живо, ако британскиот суд не им го одземел.…

Три момчиња во Ѓорче му ставиле нож под грло на таксист и го ограбиле

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840…

Штипјанец изгубил контрола над возилото и удрил во карпа, двајца повредени

Вчера околу 13,30 часот на автопатот Скопје- Велес се случила сообраќајна незгода во која М.Н. (67) од Штип управувавајќи патничко возило „Санјонг“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа. По ударот,…

Вардар без Лекиќ со ФТЦ

Ракометарките на Вардар претстојниот викенд го играат натпреварот од 5. коло во група Ц на лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ Реил Карго во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе…