Зидан за „заминувањето“ на Иско: Сакам да остане во Реал до крајот на кариерата!

Предводникот на актуелниот шпански и европски шампион Реал Мадрид, Зинедин Зидан го искажа својот став за можното заминување на Иско Аларкон за кого медиумите во последните неколку деновиви пишуваа.

Воедно се направи список на следни потенцијални дестинации на шпанскиот репрезентативец, меѓутоа ако се суди по денешната изјава на Зизу тешко оти Реал ќе се ослободи од одличниот офанзивец.

-Го сакам Иско во мојата екипа и сакам засекогаш да остане во Реал. Тоа нема да се промени. Тој е страшен играч и веќе тоа го докажа. Се е лага, вие ме прашавте и ви одговорив за да ја тргнеме оваа работа на страна, -порача францускиот стручњак.

Извор ДЕРБИ

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.