АВТОМОБИЛОТ НА ИЛОН МАСК ОДЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА [ВИДЕО]

Погледнето го видеото снимено од автомобилот „Тесла“ кој заедно со куклата облечена во костим на SpaceX патува во Вселената кон Марс.

Патувањето е проследено со песната на Дејвид Боуви „Space oddity“.

Извор MKD-NEWS

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.