ТОП 5: Најдобрите голови во групите Ц и Д на ЕП во Хрватска [ВИДЕО]

Најдобриот гол на Европското ракометно првенство во Хрватска на натпреварите во групите Ц и Д е на македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов.

На четврто место се наоѓа погодок на Филип Талески во натпреварот против репрезентацијата на Црна Гора.

Preliminary Round Top 5 Goals Groups C – D | Men's EHF EURO 2018

Preliminary round is over and there were a lot of great goals during this first phase in groups C and D. Let's watch again the TOP 5 Goals of these two groups!#ehfeuro2018

Posted by EHF EURO on Thursday, January 18, 2018

Извор A1on

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.