Речиси 70 отсто на фановите на Реал сакаат Роналдо да замине

Над две третини од навивачите на Реал Мадрид би сакале Кристијано Роналдо да замине од тимот, вели онлајн анкетата на шпанскиот весник „АС“.

Дури 67.5 отсто од 125.000 навивачи веднаш би се простиле од Португалецот од „Сантијаго Бернабеу“, резултат кој не изненадува поради постојаните шпекулации дека Роналдо бара враќање назад во Манчестер јунајтед.

32-годишниот Роналдо минатата година ги предводеше Реал до двојна титула од Ла лига и од Лигата на шампиони во една исклучителна сезона за тимот, по што ја доби и „Златната топка“ за своите перформанси, но оваа година работите не одат така лесно за него и за тимот на Зинедин Зидан.

Роналдо има договор до 2021 година со „Лос бланкос“, тим кој во моментов е на четвртото место во Ла лига со дури 19 поени заостанување зад Барселона.

Извор ТОПСПОРТ

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.