Македонија со нов скок на ФИФА ранг листата

Maкедонската фудбалска репрезентација бележи нов скок на последната ФИФА ранг листа.

Одличните настапи на машката фудбалска сениорска репрезентација носат и напредок на официјалната ФИФА ранг листа, Македонија во овој момент се наоѓа на 73 позција на официјалната рагн листа на ФИФА за овој месец.

На оваа листа Македонија бележи напредок од три позици со оглед на тоа што на претходната се наоѓавме на 76 позција.

ФИФА листата ја предводи Германија, па потоаа следуваат Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Шпанија, Полска, Швајцарија, Франција и Чиле.

Извор СПОРТСКИ

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.