САМО ВО РУСИЈА: Заминал со тенк до продавница по алкохол (Видео)

Русин бил уапсен откако бил пријавен дека со тенк упаднал во продавница и украл шише со вино, во градот Апатити, на крајниот дел од северозападот на Русија.

Тој не успеал да го исконтролира тенкот, па влегол во продавницата низ излогот.

Извор news24

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.