Роденденски скок во смрт: Обидот на татко на осум деца да направи интересно видео завршил трагично

Снимката го покажува моментот кога таткото на осум деца очигледно се лизнал и паднал во провалија, а се обидува да сними роденденско видео.

Снимката објавена на Фејсбук во неделата го покажува Халил Даг, кој стои на врв на карпа во градот Урфа во Јужна Турција и ги крева двете раце за фотографирање.

Тој скока од карпата со триумфален извик, но губи рамнотежа при доскокот, и се лизга кон работ на 164 метри високата карпа.

,

Ölümü sanıye saniye kameraya yansıdıTarihi Urfa Kalesinde doğum günü fotoğrafı çekmek isteyen Halil Dağ’ın ölüme gittiği an ve düşme anı telefon kamerasına yansıdı.

Posted by TCvatanım on Sunday, January 7, 2018

Неговиот шокиран пријател вика по него и се обидува да му помогне, но без корист.

38-годишниот Даг паднал на дното на карпата во близина на курдски ресторан и бил одведен во болница во Баликлигол, каде починал.

Извор ТОЧКА

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.