72-годишен Скопјанец прегази 18 годишно момче кое се бори за живот

На скопските улици уште една сообраќајна незгода во која на мета е пешак.

Вчера 18-годишно момче околу 18 часот и 10 минути на ул.„Франклин Рузвелт“ било удрено од возило „Мазда 6“ со скопски регистарски ознаки управувано од К.А.(72)

Момчето е префрлено на ргентен центар при Комплекс клиники Мајка Тереза со возило на итна помош и се наоѓа во животна опасност.

Според информациите момчето има тешки телесни повреди (фрактура на главата)

Извор faktor

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.