Божиќниот подарок на Меган ја насмеа кралицата до солзи- ваква реакција никој не очекувал

Секој Божиќ, според традицијата која трае со години во кралството, се собираат сите членови од семејството, па наместо луксузни подароци тие си подаруваат интересни и шеговити подароци.

Пред неколку години принцезата Кејт на кралицата и подарила тегличка индиски слатко кислел сос кој таа многу го сака, но онаа година кралицата посебно се изнасмеала и израдувала на уникатниот подарок од новиот член на семејството а тоа е вереницата на Хари, Мега.

Имено Меган и подарила играчка, мал плишан хрчак кој пее, а штом кралицата ја отворила кутијата, нејзините кучиња веднаш тргнале да ја зграпчат играчката на што кралицата слатко се изнасмеала до солзи , пренеле светските медиуми.

Тие исто така се присетиле и на деновите кога принцезата Дајана била со нив на овие прослави, и често знаела многу да ги насмее со своите подароци за Божиќ.

Извор PRESS 24

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.