Вонредната состојба во Турција продолжува уште три месеци

Турција ќе ја продолжи вонредната состојба за уште три месеци. Ова денеска го изјави заменик премиерот Бекир Боздаг.

Вонредната состојба е воведена во Турција по неуспеѓниот обид за државен удар во јули 2016-та година.

Извор MAKFAX

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.