Замрзнаа водопадите на Нијагара

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати.

Во источните делови од северна Америка, и особено во областа на големите езера, температурите достигнаа и до минус 36 степени.

Жителите на некои од големите градови во овој регион, како Чикаго и Бафало, објавуваат неверојатни фотографии од нивните замрзнати градови.

Извор НОВА МАКЕДОНИЈА

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.