Pitti Uomo 2017: Најдобро облечените мажи моментално се собрани во Фиренца (фото)

Pitti Uomo традиционално како и секоја претходна година, така и оваа 2017-та, ги собра најубаво облечените мажи на едно место – Фиренца.

Модниот спектакл трае 4 дена, а само за еден ден видовме еден тон совршено облечени мажи.

Она што остана непроменето и оваа година се сините и тегет одела, како и триделните ретро одела кои се носат во секоја можна комбинација, на секој можен начин.

Плакнење очи за девојките и инспирација за момците:

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.