Ново видео од нападот врз Села: Може да се слушне како извикуваат “Каде е Заев, Заев ни треба”

Откако го извлекоа Села, како што може да се слушне од видеото, насилниците викаат “Каде е Заев, Заев ни треба”.

Телевизија Алсат објави ново видео на кое се прикажува како демонстрантите, кои на 27-ми април брутално нападнаа пратеници и сниматели, го влечат пратеникот Зијадин Села низ ходниците од Собранието.

EKSKLUZIVE: Pamje të reja nga dhuna ndaj ZIadin Seles !

Posted by Alsat-M.TV on Wednesday, May 3, 2017

Според некои сведоштва, тие мислеле дека е мртов кога конечно го оставиле.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.