#Top5 машки парфеми

За да ја одржите врската со природата неопходно е да изберете парфем кој кој ќе ја отсликува вашата енергија.

Без разлика дали ви се допаѓа темниот мирис на мошус и тутун или полесни ноти на цитрус и килибар, постои опција која совршено ќе одговара на вашиот стил.

1. Cartier Pasha Edition Noire

Овој парфем е длабоко вкоренет во историјата на брендот. Инспириран е од пашата од Маракеш кој го назначил Луис Картиер да направи голема количина на дизајнирани часовници.

2. John Varvatos Oud Cologne

Комплексност е зборот кој најдобро го опишува овој парфем. Базиран е на мирис кој содржи мешавина на пиперка, кардамом, тутун и килибар и многу други.

3. Bvlgari Man Black Cologne

Користејќи рум и цитрус и завршувајќи со цветна нота „Bvlgari“ создаде парфем кој се издвојува од останатите на пазарот.

4.Comme Des Garçons Wonderwood Men’s Eau de Parfum

Овој парфем нуди шумски мириси. Доколку сакате вашиот маж да мириса како цел ден да го поминал во сечење на елки, тогаш ова е вистинскиот избор.

5.Tom Ford Tobacco Vanille Men’s Eau de Parfum

Мешавината од тутун, ѓумбир, ванила и какао претставува комбинација која ќе ве потсети на зимските денови. Ова е уште еден парфем од листата на Том Форд кој не смеете да го пропуштите.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашиот емаил нема да биде објавен јавно.