Македонија

1 од 569

Свет

1 од 722

Спорт

1 од 107

Следете не на социјалните мрежи

Метео

Забава и Хумор

1 од 62

Останато

1 од 253

Последни објави

Канцеларијата на Фондацијата Отворено општество од Будимпешта се преместува во Берлин

Фондацијата Отворено општество на Џорџ Сорос соопшти дека ќе ја затвори канцеларијата во Будимпешта и ќе ја премести во германската престолнина Берлин. Фондацијата изјави дека си заминува поради се порепресивната политичката и правна…

Папа Франциско: Размислувам кога е вистинскиот момент да се повлечам

Папата Франциско изјави денеска дека размислува за тоа кога е вистинското време да се повлече. Тој го рече тоа на утринската молитва, а Ватикиан не го објави целиот текст од изјавата. Папата се осврна на размислувањето на Свети Павле за тоа…

Автобус на ЈСП запрен и каменуван

Скопје, 15 мај 2018 (МИА) - Две лица од село Сингелиќ, А.Ј. (18) и 16-годишник, вчера поладне со патничко возило „Пежо 206“ со кумановски регистарски ознаки запреле автобус на ЈСП број 65 што сообраќал од Транспортен центар кон село…

ПОВРЕДЕН 63-ГОДИШЕН МОТОЦИКЛИСТ ВО ВЕЛЕС

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот. Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул.  „Коце Димов – Витамин“ во Велес. Шеесет…

ЗАЕВ : ЌЕ ЈА ПОЧИТУВАМ СЕКОЈА СУДСКА ОДЛУКА ЗА „ПОТКУП“

Премиерот Зоран Заев изјави дека ќе ја почитува секоја одлука што ќе ја донесе судот за случајот „Поткуп“ во кој тој е обвинет. – Среќен сум што преку транспарентноста на овој процес јавноста конечно ја дозна вистината. Задоволен сум што…

СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Владата на Република Македонија денеска ја одржа 68-та седница на која е прифатен усогласениот текст на Меморандумот за разбирање помеѓу владите на Македонија и Канада, започнат е процес за подобрување на состојбата со општинската патна…