Македонија

1 од 422

Свет

1 од 636

Спорт

1 од 93

Следете не на социјалните мрежи

Метео

Забава и Хумор

1 од 53

Останато

1 од 239

Последни објави

Девојка среде преполн трговски центар клекна и го запроси момчето- ваква реакција не очекуваше…

Девојка среде трговски центар го побарала за маж своето момче. Но, она што ги запрепасти сите е дека неговиот одговор беше: НЕ! Таа клекнала пред него во полниот трговски во градот Лагос во Нигерија и му го поставила прашањето дали ќе се…

Егзит прогласен за најдобар европски фестивал

Фестивалот Егзит, кој се одржува во српскиот град Нови Сад, беше прогласен за најдобриот европски фестивал, на натпревар кој се одржа во Холандија. Жирито разгледало 350 музички фестивали кои се одржуваат во 35 европски држави, и заклучило…

Загина велосипедист во сообраќајка кај Облешево

Велосипедист загина откако во него удрил автобус. Сообраќајката се случила денеска околу 16,20 часот на магистралниот пат А3 Штип-Кочани, во близина на селото Облешево. Како што информира МВР, автобус управуван од М. М. (1957) од Кочани…

ТОП 5: Најдобрите голови во групите Ц и Д на ЕП во Хрватска [ВИДЕО]

Најдобриот гол на Европското ракометно првенство во Хрватска на натпреварите во групите Ц и Д е на македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов. На четврто место се наоѓа погодок на Филип Талески во натпреварот против репрезентацијата на…

Речиси 70 отсто на фановите на Реал сакаат Роналдо да замине

Над две третини од навивачите на Реал Мадрид би сакале Кристијано Роналдо да замине од тимот, вели онлајн анкетата на шпанскиот весник „АС“. Дури 67.5 отсто од 125.000 навивачи веднаш би се простиле од Португалецот од „Сантијаго Бернабеу“,…

Македонија со нов скок на ФИФА ранг листата

Maкедонската фудбалска репрезентација бележи нов скок на последната ФИФА ранг листа. Одличните настапи на машката фудбалска сениорска репрезентација носат и напредок на официјалната ФИФА ранг листа, Македонија во овој момент се наоѓа на 73…